Wykorzystanie sztucznej inteligencji w firmie

Programy komputerowe kryjące się pod wspólnym znakiem rozpoznawczym ‚sztucznej inteligencji’ wkraczają coraz śmielej na salony i stają się coraz bardziej użyteczne dla firm.
tmp_finger-1648573__1802012465656

Jednym z takich programów jest sztuczna inteligencja zaproponoeana przez firmę Box, która to AI (artificial intelligence) ma za zadanie organizację dokumentów przechowywanych w chmurze przez pracowników firmy. Ta AI ma pomóc w szybszym odnajdywaniu potrzebnych dokumentów bez konieczności zastanawiania się w którym folderze ktoś mógł je umieścić. Jest tylko jedno ‚ale’ – ‚ale’ to oznacza, że program Box’a będzie czytał dokumenty umieszczne na serwerze, a to może rodzić obawy o utratę poufności danych. Z drugiej jednak strony, jeżeli ktoś umieszcza dokumenty firmowe w chmurze musi liczyć się z tym, że firma z której serwerów korzysta, ma dostęp do tych dokumentów.

Sztuczna intliigencja jest też coraz częściej wykorzystywana przez firmy w postaci ‚automatycznych’ doradców klienta. Ci doradcy mają na razie ograniczone możliwości, ale nawet jeżeli są w stanie odciążyć tradycyjnych doradców w kilkunastu procent przypadków, dla firmy może to oznaczać spore zyski.

Wkrótce pewnie będą się pojawiać nowe programy jeszcze bardziej ułatwiające funkcjonowanie firmy (może wirtualni księgowi, prawnicy, logistycy), aż w końcu pewnie i wirtualni szefowie 🙂

A póki co, miłej pracy 🙂

Więcej o AI pomagającej w pracy:
https://www.technologyreview.com/s/602645/rejoice-disorganized-workers-this-smart-cloud-looks-after-your-files-for-you/