Założenie firmy w Hiszpani

Twoja firma w Polsce doskonale się rozwija? Chciałbyś rozszerzyć swoją działalność poza granicę naszego kraju? Marzy Ci się otworzenie filii swojej firmy w Hiszpanii? Nasze biuro księgowe udzieli Ci pomocy w dopełnieniu wszystkich potrzebnych formalności.

Gestoria Ramon Santafe – pomoc w rozszerzeniu działalności

Założenie firmy w Hiszpanii wiąże się z pozyskaniem przeróżnych dokumentów. Nie jest to jednak proste do zrobienia, jeśli nie zna się prawa panującego w danym kraju. Każde państwo ma bowiem inne przepisy związane z zarejestrowaniem oraz otworzeniem działalności. Założenie firmy w Hiszpanii pomoże Ci rozwinąć ją i sprawi, że stanie się ona bardziej popularna. Notariusz oraz umówieni przez nas profesjonaliści podpiszą i zweryfikują dokumenty przedstawione przez nas, a dodatkowo udzielą wsparcia podczas otwierania spółki. Dostaniesz od nas wyrobiony podpis elektroniczny pozwalający podpisać dokumenty bez wychodzenia z domu. Cały proces założenia firmy w Hiszpanii będzie przez nas kontrolowany. Ponadto będziemy doradzać Ci podczas prowadzenia spółki. Wszystkie przeprowadzane przez nas prace są w pełni bezpieczne i przedstawione w prosty i klarowny sposób.

Korzyści płynące z założenia firmy w Hiszpanii

Otwierając działalność gospodarczą w Hiszpanii, możesz liczyć nie tylko na szersze grono klientów, ale także na odpoczynek na słonecznych plażach. Połączysz przyjemne z pożytecznym. Dodatkowo będziesz bardziej rozpoznawalny na rynku, mając firmy w kilku państwach. Zarejestrowanie spółki w różnych rejestrach w hiszpańskich instytucjach pozwoli Ci dotrzeć do poważnych klientów i zarobić dużą ilość pieniędzy. Uzyskane certyfikaty będą potwierdzeniem wykwalifikowania pracowników w Twojej firmie. Założenie firmy w Hiszpanii może odbywać się poprzez różne możliwości pozwalające wejść na rynek. Otwierając swój biznes w Hiszpanii, możesz założyć nową firmę lub oddział, nabyć taką, która już istnieje, otworzyć przedstawicielstwo lub zrobić wspólne przedsięwzięcie. Możesz też pracować jako osoba samozatrudniona.

Zobowiązania związane z prowadzeniem firmy

Aby założyć firmę w Hiszpanii, musimy czekać 6-8 tygodni, a koszt takiego przedsięwzięcia to 1400 euro. Rozpoczęcie działalności wiąże się z płaceniem różnych podatków. Podatek dochodowy jest zobowiązaniem wobec państwa, które każdy właściciel firmy musi uiścić. Na PIT w Hiszpanii wchodzi stawka ogólna oraz lokalna, która zależna jest od miejsca zamieszkania osoby płacącej podatek. PIT to podatek progresywny, którego minimalna kwota zbiorcza dla dochodu do 17 360 euro wynosi 24%. Maksymalna kwota dla dochodu wyższego niż 52 360 euro to 43%. W Hiszpanii obowiązuje też podatek VAT, którego stawka wynosi 16%. Jest to wartość standardowa. Wyróżniamy także wartość obniżoną, która wynosi 7%. Przypisana jest ona do dostaw żywności, wody, leków czy mieszkań, a także do przewozów osób, usług hotelowych oraz świadczonych przez kina, restauracje oraz teatry. Istnieje także stawka preferencyjna, która wynosi 4%.

Więcej informacji oraz szczegółów związanych z założeniem firmy w Hiszpanii znajdziesz na www.accountingservicesinspain.com.