Piękne, lśniące i gęste włosy – jak zadbać o prawidłowy wzrost włosów?

Długie, piękne włosy to atut wielu kobiet. Z tego też względu, wiele z nich zastanawia się w jaki sposób przyspieszyć wzrost włosów, za pomocą naturalnych metod. Warto jednak wiedzieć, że włosy rosną w różnym tempie. Szybkość wzrostu włosów zależna jest od wielu czynników takich jak np. sposób odżywiania, różnego rodzaju choroby, stres czy kondycja włosów. Jak więc przyspieszyć wzrost włosów i nie narazić ich na uszkodzenia?

 

Czynniki, które wpływają na szybkość wzrostu włosów

Zdążyliśmy już wspomnieć, że tempo wzrostu włosów jest bardzo zróżnicowane, a do tego istnieje wiele czynników, które mogą zaburzyć proces podziału komórkowego i wydłużyć fazę wzrostu włosa. Choć wiele osób uważa, że szampon na wzrost włosów jest jedynym wyjściem, warto zadbać o organizm od wewnątrz, a dopiero później opracować sposób pielęgnacji, który dodatkowo zadba o kondycję i wzrost włosów. Pierwszym krokiem jest odpowiednia suplementacja organizmu. Każda osoba, która marzy o pięknych i długich włosach, powinna zadbać o odpowiedni poziom składników odżywczych w organizmie. Dodatkowo, wielki wpływ na porost włosów ma codzienna dieta. Jedzenie wysoko przetworzonych produktów oraz posiłków pozbawionych witamin i składników odżywczych, może prowadzić do spowolnienia wzrostu włosów. W tym przypadku nawet najlepszy szampon na wzrost włosów, nie przyniesie żadnych rezultatów.

 

Jak przyspieszyć wzrost włosów za pomocą domowych zabiegów i kosmetyków?

Oprócz wewnętrznej suplementacji oraz zmiany diety, musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów. W przypadku spowolnienia wzrostu włosów, należy pobudzić cebulki włosów do pracy tj. przyspieszenia podziału komórkowego co prowadzić będzie do zwiększonego wzrostu. Najlepszym sposobem są peelingi oraz masaże skóry głowy, które polepszają przepływ krwi i prowadzą do pobudzenia cebulek włosów. Oprócz kosmetyków wykorzystywanych podczas codziennej pielęgnacji jak np. szampon na wzrost włosów, warto zainwestować w różnego rodzaju wcierki na porost włosów lub oleje nawilżająco-wzmacniające.

https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/