Najnowocześniejsze kuracje na włosy i skórę głowy

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej można skutecznie walczyć z najczęściej pojawiającymi się problemami skóry głowy oraz tymi, które dotyczą bezpośrednio samych włosów. Jeśli jeszcze do tej pory trudno było się nam zdecydować na to, aby pójść na pierwszą wizytę do trychologa, efekty, jakie można uzyskać poprzez wykonanie takich zabiegów powinny nas do tego zachęcić. Na jakie zabiegi warto zwrócić szczególna uwagę?

Wybieramy najlepszą klinikę specjalizującą się w tematyce włosów i skóry głowy

Taką klinika jest chociażby Centrum Zdrowego Włosa. To właśnie w tym miejscu można umówić się na różnego rodzaju zabiegi diagnostyczne takie jak analiza pierwiastkowa włosa czy badanie dermatoskopowe skóry głowy i mieszków włosowych.

Diagnostyka problemu to jednak zaledwie wstęp do szerokiej gamy zabiegów, z których można tutaj skorzystać, a które są w stanie wpłynąć na kondycję naszych włosów, a także mogą zapobiegać licznym chorobom o podłożu dermatologicznym. W klinice znajdziemy najlepszych specjalistów, takich jak chociażby doktor Magdalena Stec-Polak, która zajmuje się diagnostyką problemów trychologicznych, ale i prowadzeniem odpowiednio dobranych terapii farmakologicznych, jeśli problem tego wymaga. W klinice znajdziemy zarówno lekarzy dermatologów, trychologów, kosmetologów, jak i nawet chirurga, który między innymi zajmuje się wykonywanie przeszczepów włosów.

Zabieg xanthohumol trichotherapy

Jest to jeden z ciekawszych zabiegów, którego działanie jest przede wszystkim przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne. Zabieg ten powinien być wykonywany w seriach, a w szczególności jest polecany w przypadku leczenia łojotokowego zapalenia skóry głowy, w łysieniu bliznowaciejącym oraz przy atopowym zapaleniu skóry i w przebiegu łuszczycy. Zabieg polega najpierw na zastosowaniu specjalnych preparatów, wykonaniu peelingu skóry głowy oraz skorzystaniu z sauny ultradźwiękowej. W kolejnym kroku skóra głowy jest naświetlana specjalną lampą LED. Ostatnim etapem jest aplikacja aktywnych kosmetyków, które mają za zadanie wyciszyć występujący stan zapalny. Podczas zabiegu między innymi stosowany jest ksantohumolem- substancja o mocnym, antyoksydacyjnym działaniu na skórę.

https://centrumzdrowegowlosa.pl/