Tablica do pisania dla dzieci – suchościeralna czy kredowa? A może tablica korkowa?

Sposobów użycia tablicy do pisania jest naprawdę wiele. W końcu ich pusta powierzchnia pozwala zapisywać dowolne informacje, a nawet rysować! Dlatego cieszą się one tak dużą popularnością i znajdują zastosowanie nie tylko w biurach i szkołach, ale także w domach, lokalach usługowych i w wielu innych miejscach. Szczególnie przydatne są w dziecięcych pokojach, ponieważ dają możliwość równoczesnej zabawy i nauki w połączeniu z rozwijaniem wyobraźni. Tablice do pisania występują jednak w wielu rodzajach i czasem ciężko zdecydować, która z nich będzie najlepsza dla naszego malucha. 

Tablica dla dzieci na ścianę – zabawa i edukacja!

Wpis warto zacząć od opisania tego, dlaczego w ogóle warto kupić swojemu maluchowi tablicę. Po pierwsze, z ich pomocą łatwo przeprowadzić domowe lekcje. Zwykle możemy bowiem kupić takie tablice na stelażu lub też skorzystać z opcji zawieszenia ich na ścianie. Po drugie, są łatwe w utrzymaniu w czystości. Szczególnie te suchościeralne łatwo czyścić i unikniemy tym samym kupowania nowych bloków z kartkami, które przecież potrafią się bardzo szybko zużywać. Dodatkowo korzystanie z takiej tablicy (szczególnie kredowej) to po prostu ogromna frajda dla każdej pociechy!

Tablica dla dzieci do pisania kredą

Najbardziej z tablicami dla dzieci do pisania kojarzą się te kredowe. W końcu dzieciaki uwielbiają bawić się kredą, co zaobserwujemy na niejednym placu zabaw, gdzie znajdziemy pomalowane na kolorowo chodniki. Dzięki tablicy możemy przenieść tę zabawę także do domu! Dzięki szerokiemu wyborowi kred, z całą pewnością nie zabraknie nam barw, a możliwość szybkiego zmazywania i tworzenia nowych rysunków bardzo ułatwia zabawę. Minusem takiego rozwiązania jest jednak fakt, że kreda niestety pyli i w domowych warunkach należy ją ścierać na mokro, pamiętając o częstej wymianie wody w wiaderku. 

Tablica dla dzieci do pisania z magnesem

Dla kredowej tablicy dla dzieci alternatywą jest tak zwana suchościeralna. Pisanie po niej odbywa się przy pomocy specjalnych markerów suchościeralnych, które możemy łatwo i bez problemu ścierać. Taka tablica na magnesy nie daje tak dużych możliwości w rysowaniu, jednak pisanie po niej jest o wiele bardziej precyzyjne. Z tego powodu świetnie nada się do nauki pisania lub liczenia, lecz niekoniecznie do rysowania. Możemy do niej za to przyczepiać kolorowe magnesy, które dają dodatkowe możliwości w organizowaniu domowych zajęć lub zabaw. Oprócz tych dwóch są jeszcze tablice korkowe

Tablica korkowa dla dzieci

Jeżeli tablica do pisania nie jest naszym priorytetem, to warto rozważyć kupno tablicy korkowej. Te znane nam z biur występują także w wersji dziecięcej i wyróżniają się ciekawymi kształtami, których ze świecą szukać wśród tablic do pisania. I choć główna funkcja znika, to mamy tu możliwość przyczepienia dowolnej ilości kartek małymi pinezkami, co doceni każdy zorganizowany uczeń szkoły podstawowej. 

Jaką tablicę do pisania dla dzieci wybrać?

Podsumowując, jeśli szukamy tablicy do pisania dla dzieci, to mamy do wyboru kredową i suchościeralną. Ta pierwsza nie jest zbyt czystym rozwiązaniem do domu, jednak da najwięcej frajdy małemu łobuzowi, jeśli chodzi o malowanie i zabawę kolorami. Tablica na magnesy suchościeralna to z kolei świetne narzędzie do domowej nauki literek i liczenia dla nieco podrośniętej pociechy. Tablica korkowa to znowu idealne akcesorium do powieszenia przy biurku pilnego i zorganizowanego ucznia.