Jak zaradzić wypadaniu włosów?

Nadmierne wypadanie włosów od razu powinno skłonić nas do tego, abyśmy podjęli pewne działania zaradcze. W efekcie zaniedbania problemu, stosunkowo szybko można zacząć łysieć, a w konsekwencji doprowadzić do sytuacji, kiedy faktycznie niezbędne będą już bardziej radykalne kroki. Pamiętajmy także o tym, że włosy stanowią ważny element naszego wyglądu, wpływają na naszą pewność siebie i to, w jaki sposób się prezentujemy. Z kolei dobry wygląd w biznesie czy też w jakimkolwiek innym zawodzie, gdzie mamy kontakt z klientami i partnerami biznesowymi, również gra ogromną rolę. Ludzie bowiem zawsze oceniają innych po wyglądzie, dlatego też to pierwsze wrażenie jest takie ważne.

Jakie działania podjąć w pierwszej kolejności?

Tak naprawdę, wypadanie włosów u mężczyzn może mieć różne podłoże, a co za tym idzie pierwszą i tym samym najważniejszą rzeczą jest odpowiednia diagnoza problemu, a więc przyczyny wypadania włosów lub łysienia. Taką diagnozę może postawić ekspert od włosów oraz od skóry głowy, jakim jest trycholog (https://centrumzdrowegowlosa.pl/). Nie jest to lekarz, a dedykowany do takich właśnie zagadnień specjalista, z którym możemy umówić się na wizytę w ramach jego prywatnej praktyki. Już podczas pierwszej wizyty możliwe jest przeprowadzenie badania, które koncentruje się na analizie mieszków włosowych. Tym samym szybko można postawić diagnozę, co do ich kondycji oraz przyczyny wypadania włosów ze zwiększoną częstotliwością.

W zależności od podłoża problemu, trycholog przepisze nam odpowiednią terapię, która będzie miała na celu zmniejszenie problemu. To mogą być dedykowane dermokosmetyki, które pozwolą dzięki odpowiedniej pielęgnacji wzmacniać włosy bezpośrednio u ich nasady. Dermokosmetyki mogą również zawierać substancje, które neutralizują niszczący wpływ testosteronu na cebulki włosowe. Trycholog będzie w stanie ocenić skuteczność terapii i w razie konieczności ją skorygować tak, aby osiągnąć zamierzony cel. Z pewnością, jest to bardziej profesjonalne leczenie od testowania przypadkowych, drogeryjnych produktów o niższej skuteczności.