Atrakcyjna strona dla firmy- czyli jaka?

atrakcyjna strona do firmy

Być może nasza działalność już posiada jakąś stronę internetową od lat, ale coraz częściej myślimy o tym, aby w jakiś sposób odświeżyć jej wygląd. A może nie mamy jeszcze swojej strony i chcielibyśmy zlecić jej stworzenie jakiemuś doświadczonemu deweloperowi. Tak czy inaczej zastanawiamy się, jak ta strona powinna wyglądać, aby faktycznie być atrakcyjna dla odbiorców i aby prezentowała się naprawdę profesjonalnie, jako piękna wizytówka firmy. Odpowiedzią na to, jak posiadać atrakcyjną stronę www jest w dużej mierze podążanie za najnowszymi wytycznymi jeśli chodzi o to, jak sprawić, aby strona była przyjazna dla użytkownika.

O czym na pewno trzeba pomyśleć? Strona tworzona dla użytkownika i z myślą o użytkowniku

Już na samym początku wcielania projektu w życie rozpoczyna się od szkicu strony, projektuje się sposób jej nawigacji czy też całą ścieżkę zakupową w przypadku sklepów internetowych. Faktycznie, jest to ważne, aby zachować pewien przejrzysty układ i prostotę, która umożliwia szybkie dotarcie do kluczowych informacji i wykonywanie podstawowych operacji w witrynie Aby dobrze zaprojektować funkcjonalną stronę, najlepiej podążać za wytycznymi user experience oraz user interface. To wiele przydatnych wskazówek, co do tego, co naprawdę może sprawdzić się w praktyce. Zazwyczaj, renomowane agencje informatyczne posiadają specjalistów, którzy dużo wiedzą o tych zagadnieniach i za nimi podążają – na przykład https://brandbay.pl/projektowanie-stron-www.

Grafika oraz szablon

Strona internetowa powinna być atrakcyjna pod względem wizualnym i powinna odpowiadać bieżącym trendom w web designie. Jeśli to strona firmowa, można umieścić ją w konwencji prostej i minimalistycznej strony o charakterze korporacyjnym, która zazwyczaj nie szokuje i podoba się większości osób. Samo projektowanie stron www to jednak także dbałość o detale, a czasem konieczność zakupienia zdjęć czy też grafik. W końcu, bardzo ważną rzeczą jest to, aby szablon strony dopasowywał się do szerokości ekranu, na którym strona będzie przeglądana, a więc koniecznie powinien być responsywny. Czasem za takie dostosowanie strony do jej poprawnego wyświetlania się na urządzeniach mobilnych trzeba będzie dodatkowo dopłaci.

Ostatnie szlify, jakie wprowadzamy na stronie jeszcze zanim zostanie ona wpuszczona do sieci to dodanie tekstów. Pamiętajmy, że one również są bardzo ważne. Ich opracowanie możemy zlecić agencji, która zatrudnia copywriterów. Teksty mogą zostać od razu zoptymalizowane pod kątem ewentualnej kampanii reklamowej, jeśli taka jest już w planach. Na koniec, możemy dać stronę do testów realnym użytkownikom, którzy od razu wskażą nam zalety strony oraz ewentualnie wskażą nam występujące na niej błędy.