Profesjonalna opieka nad osobą starszą

Decyzja, o umieszczeniu bliskiej nam osoby w domu opieki zazwyczaj jest bardzo trudna. Z jednej strony, mamy świadomość tego, że sami nie będziemy w stanie w sposób pełni profesjonalny zaopiekować się taką osobą, gdyż uniemożliwia nam to nasza praca, a także opieka nad naszą własną rodziną, a więc nad naszymi dziećmi. Bardzo często, nawet pomimo wielu chęci, taka osoba może wymagać całodobowej opieki oraz monitorowania jej stanu zdrowia. Pomimo tego, że mamy taką świadomość, że dom seniora będzie najlepszym wyjściem, możemy mieć obawy, co do podjęcia takiej decyzji.

 

Najważniejsze to znaleźć odpowiedni ośrodek

 

Przykładem takiego miejsca jest chociażby Dom Seniora Armada Klinik, który zlokalizowany jest na terenie województwa małopolskiego. W tym ośrodku można zdecydować się na pobyt krótkoterminowy osoby starszej, który może też być pewnego rodzaju okresem próbnym. Można więc sprawdzić, jak taka osoba będzie się czuła w ośrodku, a my sami będziemy mieli okazję przekonać się, czy jest to dobre rozwiązanie. Jeśli tak- możemy zdecydować się na pobyt długoterminowy. Do ośrodka są przyjmowane także osoby, które są po przebytych zabiegach i operacjach, a tym samym wymagają szczególnej opieki (także medycznej) oraz rehabilitacji. Ten dom seniora przyjmuje także osoby, które decydują się na pobyt poszpitalny w takim miejscu.

 

Co może nam zaoferować ośrodek?

 

Jest to bardzo nowoczesny i dobrze przystosowany do osób niepełnosprawnych i chorych dom seniora, w którym wykwalifikowany personel może sprawować całodobową opiekę nad pensjonariuszami. Jednocześnie, jest to miejsce, w którym osoby starsze nie czują się samotne, gdyż mogą się integrować i wspólnie spędzać wolny czas. Mieszkańcy mają zapewnione wyżywienie, które powinno być zgodne z dietą, na jakiej przebywają. Mogą też liczyć na różne rodzaje rozrywek, które pomogą im cieszyć się pełnią życia. Personel ośrodka pomaga pensjonariuszom dbać o codzienną higienę i będzie w stanie udzielić pomocy w przypadku, gdyby coś niepokojącego działo się w kwestii stanu zdrowia mieszkańców.