Sposoby na inwestycje

Tomasz: osobiście zawsze zastanawiałem się nad tym jak dobrze zainwestować moje środki, żeby mieć z nich jak największy zysk. Zajęło mi kilka lat zanim uzbierałem sumę, która pozwalała na grę na giełdzie tak, by zyski były faktycznie widoczne. Zleciłem inwestycje firmie, która zajmuje się tym profesjonalnie. Mój dom maklerski inwestuje moje środki, a ja po prostu czekam na przelewy na konto. Wybrałem dobry dom inwestycyjny, bo jak do tej pory zarabiają dla mnie i nie ponoszę większych strat na ich działaniach. Według mnie jak komuś zależy na sensowym zysku powinien decydować się na Giełdę Papierów Wartościowych.

 

Monika: nie lubię zbędnego ryzyka, a na giełdzie się nie znam. Dostałam jednak w spadku sporą sumę i postanowiłam ją jakoś zainwestować inspiracją dla mnie była firma, która prowadzi – Wynajem biur w Krakowie. Pomyślałam, że za odziedziczone pieniądze kupię mieszkanie w moim mieście, czyli Poznaniu i będę prowadziła wynajem apartamentów. Dla mnie wynajem biur nie było dobrym rozwiązaniem, bo niewiele się na tym znam. Natomiast wynajmowanie mieszkania turystom, to nie jest skomplikowane zadanie. Jak pomyślałam, tak zrobiłam. Już do pięciu lat wynajmuje mieszkanie turystom odwiedzającym Poznań. W tym roku planuje kupić kolejne mieszkanie i poszerzyć swoją ofertę. Okazało się, że to bardzo opłacalna inwestycja.

 

Karolina: jak swoje środki finansowe postanowiłam ulokować z złocie. Nie chodzi mi nawet o jakieś ogromne zyski, raczej o to, by bezpiecznie przechować oszczędności. Jak pokazała ostatnia dekada banki upadają, a pieniądz traci na wartości. Natomiast złoto od lat z roku na rok jest coraz droższe. Dlatego kupiłam sztabki i mam zamiar w odległej przyszłości sprzedać je z zyskiem. Dzięki temu mam pewność, że moje oszczędności nie stopnieją wskutek dewaluacji pieniądza czy niewypłacalności banku. W mojej opinii jest to rozwiązanie o wiele bezpieczniejsze.

 

Szymon: z wykształcenia jestem historykiem sztuki. Dlatego, gdy teść rozważał różne metody inwestycji jest pieniędzy, podsunąłem mu pomysł zainwestowania w dzieła sztuki. Jak wiadomość wartość obrazów i rzeźb rośnie z czasem, dlatego inwestycja w dzieła sztuki to bardzo trafiony pomysł. Aktualnie ja zajmuję się wyszukiwaniem perełek dla teścia, on je kupuje, a po kilku latach sprzedajemy dzieła w domach aukcyjnych i przynosi nam to niemałe zyski. Jednak chcąc inwestować w ten sposób naprawdę należy dobrze znać się na sztuce i umieć rozróżnić falsyfikat od oryginału, w przeciwnym razie można wiele stracić.