Strój biznesowy dla kobiety i mężczyzny

spotkanie biznesowe

Spotkania biznesowe z klientami są dla wielu osób codziennością. Bo na tym polega ich praca i nie da się ich wyeliminować z ich obowiązków. Podczas takich spotkań obowiązuje jednak specjalny sposób ubierania się, który jest nieco bardziej elegancki od tego, jaki nosimy na co dzień. Jak się ubrać, aby dobrze wyglądać? Na jaką odzież postawić, a czego raczej się wystrzegać, aby nie zostać odebranym w niewłaściwy sposób?

Najbardziej odpowiedni strój dla kobiety

Wprost idealnym strojem na spotkania biznesowe jest garsonka, czyli komplet eleganckiej spódnicy do kolan wraz z żakietem. Uzupełnieniem takiego stroju mogą być czarne buty na obcasie, a także biała lub czarna bluzka. Alternatywą za spódnice mogą być eleganckie spodnie, chociaż nie zawsze muszą to być typowe spodnie zaprasowane w kant. Przede wszystkim chodzi o to, aby nasz strój był elegancki, ale też aby zbytnio nie zwracał na siebie uwagi. Lepiej więc porzucić wydekoltowane bluzki czy zbyt krótkie spódnice, które po prostu są nie na miejscu i zbyt mocno akcentują naszą kobiecość, tym samym bardzo mocno zwracając na siebie uwagę. Odpowiedni strój na spotkanie biznesowe to także elegancka, prosta sukienka- na przykład mała czarna. Pamiętajmy jednak o tym, aby jej długość była odpowiednia. Ciekawe warianty sukienek klasycznych znajdziesz na: https://www.niren.pl/pl/c/Sukienki-damskie/17

W przypadku pań, które uwielbiają białe koszule, równie ważny jest także dobór bielizny- szczególnie jeśli będzie ona lekko prześwitywać przez bluzkę, co zazwyczaj ma miejsce tak czy inaczej. Najczęściej popełnianym błędem jest bowiem ubieranie białego biustonosza pod białą bluzkę. Wydaje się być to oczywistym posunięciem, ale kiedy się przyjrzymy i zobaczymy jak bardzo jest on wówczas widoczny- na pewno zrozumiemy, dlaczego nie powinno się tak robić. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest bielizna w kolorze cielistym, która nie będzie aż tak bardzo odznaczać się pod bluzką. Jest to najbardziej neutralny, dostępny kolor bielizny.

Zakładając szpilki również zwróćmy uwagę na to, aby stanowiły klasyczną elegancję. Warto wiedzieć, że lakierowane buty nie wpisują się już w look biznesowy, gdyż są uważane za zbytnio wyzywające. Nasze obuwie powinno być więc jak najbardziej minimalistyczne, a najlepiej, aby było wykonane ze skóry, gdyż to zapewni nam wygodę ich noszenia przez wiele godzin.

Jaki powinien być strój biznesowy dla mężczyzny?

Najlepszym strojem dla mężczyzny okaże się garnitur. Jeśli jednak chcemy wyglądać modnie- wybierzmy garnitur dopasowany do naszej sylwetki, który będzie odpowiednio taliowany. Zdecydowanie, takie garnitury są obecnie najmodniejsze. Przyjmuje się, że taki garnitur powinien być w kolorze niebieskim, granatowym, szarym lub grafitowym. Nie powinno się natomiast ubierać garnituru w kolorze czarnym, który jest zarezerwowany na ważne imprezy okolicznościowe- śluby, wesela, pogrzeby. Uzupełnieniem każdego garnituru jest koszula, która może być biała lub też czarna. Wśród potrzebnych dodatków możemy znaleźć skórzany pasek, który pozwoli na komfortowe noszenie spodni od garnituru, a także eleganckie buty skórzane na niewielkim obcasie.